Новинарката Менче Атанасова Точи, најдобар познавач на состојбите во македонското здравство, со шеговите статус алудираше дека поранешната влада и премиер подобро би се снашле во набававката на вакцини од сегашните.

Да беше Грујо сите досега ќе бевте извакцинирани, и тоа задолжително, без да ве праша, пишува Точи на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.