Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов кој во јавноста го нарекуваат Манулач поради физичката сличност со истоимениот лик од серијата Зоне Замфирска денеска беше дел од интерсна сцена.

Во една од неговите вообичаени прес конференции пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ тој беше дочекан со апсолутниот хит на неделата песната „Нешто ќе те прашам бабо“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.