Генералниот директор на Пошта на Република Македонија Јани Макрадули денеска ќе ја посети единицата на поштенската мрежа 1013 Шуто Оризари во Скопје.

Од Пошта на РСМ најавуваат дека поштенската единица ќе ја посетат и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш.

На посетата ќе и претходи работна средба во кабинетот на градоначалникот Дудуш

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.