Групата граѓани кои вечерва останаа да протестираат пред зградата на Владата, по говорите, развија и оро. На чело е и професорката Гордана Силјановска Давкова.

Дел од демонстрантите заминаа пред Собранието:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.