Пратеникот Иван Стојиљковиќ во Фејсбук статус го коментира однесувањето на македонските провладини медиуми за нивното однесување за состојбата во Црна Гора и за односот кон режимот на Мило Ѓукановиќ.

Тој прашува зошто тоа е така и дали причината за тоа е поврзаноста на нашиот политички естаблишмент со мафијашките структури од Црна Гора, Албанија и привремените власти во Приштина во трговијата со дрога, бело робје и оружје?

Мило отиде, знам дека нема да можете да го прежалите последниот балкански мафијаш и диктатор, но кај ќе одите Вие, сте размислувалеза тоа, зар не? Ако не сте, е па време е?-пишува Стоиљковиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.