Порталот „Офф.нет.мк“ објавува пример како бугарската јавност систематски се манипулира со наводниот бугарски карактер на Македонците.

Во најновиот инцидент, профилот „Бугарски национализам“ на социјалните мрежи сака да ги украде македонките актери Николина Кујача и Владо Јовановски.

Објавената фотографија е дел од филмот „Прашина“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски.

Врска до оригиналниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.