Македонската заедница во општина Пустец, Албанија, денеска донира за настраданите во разорниот земјотрес, во кој загинаа 29, а се пповредени над 700 луѓе.

Хуманитарната акција ја организираа пратеникот во албанскиот Парламент, Васил Стерјовски и градоначалникот на Пустец.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.