На социјалните мрежи денеска осамна видео снимка од боењето на ознаките на
спомениците на кои владата предходно стави ознаки дека припаѓаат на грчкото културно
наследство односно хеленската култура.

Засега непознати активисти во Скопје и Битола со спреј ги чкртале ознаките и притоа на
една локација направиле и видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.