„За многу години Македонци“, порача вечерва министерот за здравство Венко Филипче на „Фејсбук“ споделувајќи го видеоспотот снимен за потребите на неговата партија СДСМ. Со убавините од Македонија тие го честитаат 11 Октомври со стиховите од познатата песна на Виолета Томовска.

„Случајно“, во неа не се пее за нивната Ceверна, туку „вечна да ѝ биде среќата на Македонија“. Што сè не може да се проголта во предизборие…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.