Македонија е на  седмото место по смртност во Европа, со 831 починати на 1 милион жители, пишува пратеникот Антонио Милошоски. Тој вели дека соседните земји се далеку зад нас.

Ваквиот трагичен биланс на премногу изгубени животи во голем дел се должи на лошото менаџирање на пандемијата од страна на министерот за здравство и неговиот прв советник Д-р Караџовски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.