Македонија за само два дена ги претрка Франција, Чиле и Бразил според кумулативниот морталитет на милион жители и се наоѓа на светската топ-10 листа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.