Со вчерашните 35 смртни случаи како последица од компликации од ковид-19, во Македонија досега, од почетокот на пандемијата починаа вкупно 1.546 пациенти.

За голема жал Македонија е на високото 8. место во Европа по бројот на смртност од Ковид19 на 1М жители! Непроценлива загуба за сите! пишува пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Анотнио Милошоски на својот профил на фејсбук.

За голема жал Македонија е на високото 8мо место во Европа по бројот на смртност од Ковид19 на 1М жители!
Непроценлива загуба за сите!
#НеЕСеПодКонтрола

Posted by Antonio Miloshoski on Monday, 23 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.