Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ предупредува дека Македонија буквално умира под водство на Зоран Заев и Филипче.

Тој вели дека ако се погледнат бројките се гледа дека секој ден иа по 20 починати и оти тоа е најголема смртност во светот. Ѓорчев прогнозира дека уште 2400 луѓе ќе умрат ако има попис.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.