Она што сакам да ви го кажам на почетокот е што предавничката политика на Зоран Заев и на Никола Димитров донесе до тоа да имаме денеска тезга во Македонија. Цела Македонија е направена тезга на која што македонската историја, македонскиот јазик, македонскиот идентитет чинат по едно евро, истакна денес Александар Пандов, претседател на Патриотски институт на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој го повика македонскиот народ и сте останати македонски граѓани да бидат будни затоа што во наредните денови, коментирајќи дека очекуваат дека Зоран Заев е подготвен да потпишува, како што неговиот министер за надворешни работи, Бујар Османи, сега го нарекува некој патоказ.

Тоа ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа и од тука ги повикуваме македонските граѓани да бидеме сплотени и обединети. Само на тој начин можеме да се спротивставиме на оваа штетна и зла политика која што за жал се плашиме дека може да не доведе да го изгубиме не само македонскиот јазик, македонската историја и македонскиот идентитет туку да ја изгубиме македонската историја. Од тука повикуваме оставка на Заев и слобода на народот“ – порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.