Како што беше најавено, Алфа го истражува случајот во кој таткото на првоосомничениот во „Рекет“, Боки 13, Миле Јовановски речиси три години е бела мечка иако на Божик 2017 година комплетно му го менува животот на протојереј на МПЦ Охридска архиепископија Виктор Стојчев, сопруг и татко на три деца.

Таткото на првоосомничениот во „Рекет“, Боки 13, Миле Јовановски влегува во дворот на свештеникот и физички го напаѓа додека свештеникот е во својот автомобил зад воланот пред сопругата и децата. На тепачката, во која Стојчев ја крши ногата, ѝ претходела вербална расправија за паркинг простор.


Целиот текст на Алфа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.