Зоран Заев вчера ги повика сите граѓани кои се за правда, правичност и силна правна држава да му се приклучат него и на СДСМ на маршот „Чекориме за правда“, кој ќе се одржи во 18 часот.

Заедно да чекориме од местото каде се изгласа овој толку важен закон, од Собранието, до местото каде треба да ги видиме конечните правни разрешници, повика Заев.

Оваа еуфорична најава на Заев јавноста имаше сосема поинаква реакција.

„Навистина?“, „ВИЕ марш за правда?“, „Се спремаат за опозиција“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Ви ги издвојуваме најкреативните коментари:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.