Ова маглава што ја гледате, се вика загаденост, знаете онаа која според нашиве властодршци не постои повеќе или речиси исчезнала.
Уште сме октомври и бројките се околу 100, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.