Магаре се шета на раскрсницата во центарот на Струмица. Преку апликацијата “Граѓански новинар” стигна видеото коешто е направено во моментов од очевидци, објави „ТВ Канал Вис – Струмица.

Граѓаните коишто го забележале рекоа дека пријавиле во полиција и се очекува да интервенираат за да не дојде до несреќа, односно да го удри некое возило.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.