Сања Лукаревска вечерва во изјава за медиумите посочи дека седниците на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ се на барање на претседателот Зоран Заев.

Таа вели дека на седниците ќе се разговара за повеќе теми, меѓу кои и за оставката на Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.