Екс-министерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски попладнево е примен на инфективна клиника откако неговата состојба поради корона вирусот се влошила.

Неговата состојба во овој момент е комплицирана, но подетални информации до овој момент нема.

Бошкоски беше дијагностициран со Ковид-19 минатата недела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.