Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, во
телевизиско интервју изнесe тврдење дека Зоран Заев и СДСМ имале голема помош од Бугарија за да дојдат на власт.

Нешков ваквото тврдење го изнесе на бугарската телевизија, во емисија каде се
зборува за македонско-бугарските односи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.