Ивор Мицкоски потсетува на зборовите на поранешниот премиер Георгиевски дека кршел табуа. Тој го прашува какви табуа крши.

И сега крши табуа како од просјак стана крими премиер, па бизнисмен кој се бави со градежништво.
Најако табу скрши што како премиер не мрдна со мал прст околу Бугарија, а сега кога има на власт премиер кој нема идеолошки, национални и морални скруполи, се утепа од работење за бугарското прашање и интерес.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.