Освен традиционалните коалициски партнери на СДСМ, од вчера дел од коалицијата е и ВМРО-Народна на Љубчо Георгиевски. Георгиевски и дригите коалициски партнери ставија потпис на договорот за заеднички настап на парламентарните избори закажани за 12 април.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се пофали дека коалицијата „Можеме„ е најголемата предизборна коалиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.