ВМРО-ДПМНЕ како и секојдневно и денеска со почеток во 17:30 часот ќе започне LIVE CHAT каде преку актуелни теми ќе одговараат на прашањата на граѓаните.

-„Live Chat“ секој ден во 17:30 часот со различни соговорници разговараме за актуелната ситуација и одговараме на вашите прашања поврзани со темата, истакнуваат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.