Водителката Лила Филиповска денеска даде изјава за новинарите каде беше сведок за судењето на случајот „Рекет“.

Во нејзиното сведочење денеска таа кажа дека повеќе не е пријателка со Бојан Јовановски.

Зошто е тоа така ја прашаа и новинарите, па Лила одговори дека за се имало причина, но не откри која е таа.

Таа истакна дека ја кажала вистината.

Се кажав пред обвинителите, ја кажав вистината и го кажав тоа транспарентно кон целата јавност, изјави Лила на прашање од новинарите .

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.