Водителката и блиска пријателка на Боки 13 Лила Филиповска утрово е на распит кај обвинителката Вилма Рускоска. Рускоска ја повикала Филиповска откако забележала дека во два наврати водителката префрлала на сметка на Боки 13 или на фирма која е поврзана со него по 20 илјади евра.

Водителката Филиповска беше во автомобилот на Боки 13 кога полицијата го приведе на граничниот премин „Богородица“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.