Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните информации околу недобивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

На средбата ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата, ќе се одржи во Вилата Водно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.