Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Делчево.

Покрај планираните активности во оваа општина, Мицкоски имаше и кафе дружба со младите од овој град.

Според планираната агенда, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ги посети и Пехчево и Берово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.