Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ денеска ќе биде гостин во вестите на „Канал 5“ во 18 часот.

Мицкоски ќе говори за актуелните теми, СЈО, датумот за преговори, можна средба со Стево Пендаровски, претседателот на државата, а ќе се разговара и за ставот за македонскиот херој Гоце Делчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.