Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе гостува во „Само интервју“ на Канал 5 во 18,30 часот.

Вечерва, во првото во новата сезона, „Само Интервју“, ќе гостувам кај Гоце Михајловски во Канал 5. Ќе разговараме за пописот, проблемите со соседите, вакцините, пријателите на Македонија од ЕУ со кои остварив средба и уште многу интересни теми. Следете!, објави Мицкоски на фејсбук.

Вечерва, во првото во новата сезона, „Само Интервју“, ќе гостувам кај Гоце Михајловски во Канал 5.

Ќе разговараме за…

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, 29 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.