Порталот Економски Лидер објави аудио снимка на која, како што јавува Лидер, се слуша како градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, лишува од слобода, тепа и измачува човек во неговиот кабинет.

Во аудио снимката се слуша како градоначалникот Курто Дудуш го прашува киднапираниот зошто го пцуел „на сред центар“ и почнува физички да го измачува. Во снимката во неколку наврати се слушаат силни удари и тепање на извесниот Сенат, кој е заклучен во канцеларијата на Дудуш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.