Лекарите во приватните болници реагираат што не се вклучени во вакцинацијата и на тој начин се ставаат во нерамноправна положба.Т

Крајно неодговорно кон нашите пациенти е што надлежните нас како лекари во приватните болници не’ оставија без имунизација-реагира д-р Ристо Симеонов.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.