Откако министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе поднесе тужба за клевета против пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле лефков, во јавнсота се огласи и самиот лефков.

Венко Филипче ќе ме тужел! Не само мене министер, „стегај“ тужба на секој шо ќе заболи од Ковид!

 

Туку еве ти убрзано видео и види си ги коментарите на твојот пост на ФБ. За рандом коментар паузирај го видеото! – порача Лефков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.