Со стиховите од легендарната песна на „Бјело дугме“ политичкиот аналитичар Александар Пандов реагираше на вчерашната изјава на Радмила Шекеринска дека на 27 април Игор Дурловски влегол во Собрание за да ја убие.

Лажеш злато, лажеш душо,
Лажеш вјештице
Лажеш твојим слатким језиком
Курве светице, ѝ порача Пандов.

Во емисијата „Само вистина“, вицепремиерката и министерка за одбрана обвини дека нејзиниот конкурент во петтата изборна единица Игор Дурловски на 27 април во Собранието влегол за да ја убие.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.