Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил објави видео во кое, како што вели, стои како Заев ја манипулираше и злоупотребуваше јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.