Штом Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски се специјални претставници на македонската влада во преговорите со Бугарија за историјата, јазикот и потеклото на македонската нација нема изненадувања во крајниот резултат.
Преговори нема ни да има.

Штом Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски се специјални претставници на македонската влада во преговорите со Бугарија за…

Posted by Dragan Pavlovic Latas on Tuesday, 1 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.