Новинарот Драган Павловиќ Латас на својот профил ја искоментира ситуацијата со распределбата на сретствата од државниот фонд и справувањето со корона.

Откако дознавме дека фризер од државен фонд добил 270.000 евра да подучува правници и економисти, денес дознаваме дека кавадарчанец добил 83.000 евра за тренирање магариња…
Оние што гласаа за оваа власт што добија од власта, 40.000 откази и по 300 заболени од корона дневно кои никој не ги прима во болница па ги заразуваат сите по дома и по комшии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.