Новинарот Драган Павловиќ Латас предлага граѓаните да имаа избор при користењето на здравствените услуги. Конкретно, тој смета дека секој што плаќа придонес за здравство да има ваучер на вредност за услугата и сам да одлучи дали ќе го искористи во јавно или во приватно здравство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.