Што е толку криминално што на Владата и Заев им се брза вечерва на шверцерски начин да злоупотребат 33 милиони евра народни пари за Макпетрол? – прашува пратеничката Благица Ласовска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Какви ветувања дал Заев штом на сила власта турка закон кој го блокираме? прашува таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.