Пратеничката Лашкоска го запраша Османи зошто нема интеракција како што најави на почетокот на комисијата дека ќе одговара на сите прашања на пратениците.

Досега Османи само еднаш излезе на реплика по говорот на претседателот на комисијата Милошоски кога дека за Бугарија е спорен македонскиот јазик во преговарачката рамка, но оти за тоа не преговараат. Останатите членови на комисијата реагираа зошто Османи не ја открива содржината на одговорите од пакетот 5+1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.