Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само илјада таблет-компјутери, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој објави порака од министерката за образование Мила Царовска во која споделува листа на избрани општини во кои „Макпетрол“ ќе даде компјутери.

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1.000 таблет-компјутери. Брука! Во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ревидира овој договор вреден 33 милиони евра. Одговорност мора да има!, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.