Поранешниот пратеникот Ламбе Арнаудов смета дека и покрај Договорот од Преспа, Грција нема да биде воопшто нежна кон македонскиот народ.

Грција нема да се смири додека не исчезне македонскиот народ. Ова е еден од првите чекори и сега се најдоа луѓе-дезертери, кои се најопасен елемент за ова општество. Му служат на интересите на Грција. Но, ниту еден народ не исчезнал, без разлика на силата, рече Арнаудов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.