Наводите околу црните листи на САД се последица на вештачкиот лажен амбиент создаден од лажните кујни на власта за да се спаси рејтингот на Заев кој е во паѓа поради криминалот и корупцијата смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

На прво место им е ВМРО. А оној делот во одлуката на претседателот Бајден каде јасно кажува дека се однесува и на корупција која се знае дека е широко распространета, стимулирана и заштитена од власта, не кажуваат ниту збор. Нема толку хартија, колку што има криминалци во власта за таква црна листа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.