Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш на Фејсбук објави видео во кое го навредува Демо Исмаил, кој го тужеше поради физички напад во хотелот Александар Палас.

Откако судот пресуди во корист на Демо а Дудуш се извлече со опомена.

Во видеото Дудуш му порачува на Демо да не глуми голем хуманитарец бидејќи кога доаѓал во Шутка молчел.

Големиот маж Демо за мене не е маж туку жена-вели Дудуш.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.