Актуелниот градоначалник на Шуто Oризари, Курто Дудуш објави фотографија со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски и на својот Фејсбук профил напиша: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада, Максим Димитриевски?

Инаку, двајцата градоначалници победија на последните локални избори, но не како кандидати од СДСМ, иако на претходните избори беа избрани како кандидати на оваа партија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.