Актерката Софија Куновска на социјалните мрежи напиша:

Патрдии на 24 Телвизија
„Партиите ставаат партиски директори зашто превземале одоворност и да спровеле програма во таа институција“ Зоран Заев.
А ако се сеќавате сите се боревме за департизација и професионализација на институциите упропастени од режимот на Груевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.