Зоран Заев не е квалификуван да зборува за однесувањето на вирусот, порача поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Софија Куновска.

Дали Корона вирусот слабее и колку е контагиозен е високостручно прашање за кое искчучиво професионалци врз основ на научни истражувања можат да си дозволат да коментираат, вели Куновска.

На вчерашната прес-конференција претседателот на СДСМ, меѓудругото, зборуваше и за тоа дека коронавирусот слабее.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.