Поранешниот активист на СДСМ Софија Куновска ја коментира изјавата на Заев дека мора да се донесе Законот за легализација на дивоградбите бидејќи се грижел за сиромашните.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.