Еве кога е загрижена…
Не кога замолчуваше таа, туку кога ја замолчуваат неа…

Ова е коментарот на актерката Софија Куновска, некогаш истакнат член на СДСМ, а се однесува на министерката за одбрана, довчерашна запеник претседателка на СДСМ.

Шекеринска вчера јавно честитка за изборот на новото раководство, таа на конгресот изрази и критики за досегашните делувања на партијата.

Шекеринска зад затворени врати го искритикува Заев: Загрижена сум дека за одредени прашања влегуваме во старата замка – Република (republika.mk)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.