Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку социјалните мрежи повторно го коментира изборот на СДСМ за пратеничките листи на партијата и ветената полова рамноправност од страна на Зоран Заев.

Не лаже, не, се шегува Куновска за Заев и неговото ветување дека на листите ќе има 50 отсто жени.

Дека жени ќе беа 50%
Па затоа во првите десет во ИЕ 1,2,3,4 и 5 има по 4 жени.
А познато е дека 50% од 10 е 4, така?
А таман си мислев дека лажгата со носителките жени заврши.
Една во сите шест ИЕ.
Тоа не знам колку % е. Мислам 70% жени., така?, вели Куновска на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.